banner-kuriame-lietuvos-ateiti1

Alfonsas Kairys

Tamburinas – tai  mušamasis muz. instrumentas,  būgnelis (siauras medinis arba metalinis žiedas, iš vienos pusės aptemptas oda) su žalvario žvangučiais.

Alfonsas Kairys

Galbūt jo garsai atlydėjo dar  XV amžiuje iš  šiaurės Indijos keliaujančius romus į Lietuvą. Dabar šio muzikos instrumento vardu  pavadintas jau antrus metus Šiauliuose vykstantis romų festivalis (šįmet – tai konkursas – festivalis). Jis sukvietė talentingus Lietuvos romus į Saulės miestą. Dainų aidas ir muzika sklido iš  sausakimšos koncertų salės „Saulė“.

Radži, „Sare roma“ vadovas Ištvanas Kvik ir jo ansamblis,  Lietuvos muzikos akademijos  magistrantas Gopalas Michailovskis, vadinamas auksiniu balsu, Eišiškių romų ansamblis „Romani“ kvietė šiauliečius į nemokamą koncertą. Žinomų atlikėjų repertuarą papildė jaunieji romų talentai iš Vilniaus, Mažeikių, Kuršėnų, Šiaulių.

Įsidėmėtina, kad greta romų kalba atliekamų dainų, skambėjo ir valstybine kalba atliekamos.

Kasmetinio (dabar jau kasmetinio!) festivalio organizatorė  – Šiaulių romų integracijos centro pirmininkė  Konsuela Mačiulevičiūtė, įvairių projektų, susijusių su romų integravimu į mūsų visuomenę, dalyvė. Dabar ji projekto „Dirbkime kartu su romais – naujos darbo galimybės ir iššūkiai“ viena partnerių.

Komisija (pirmininkas Šiaulių pedagoginio instituto (universiteto) Muzikos katedros dėstytojas Gediminas Ramanauskas, Raimonda Jagminaitė – Vasaros talentų  stovyklų organizatorė, Žymių Lietuvos atlikėjų vadybininkė, „Sare roma“ (,,Visi romai“) vadovas Ištvanas Kvik, renginio organizatorė Konsuela Mačiulevičiūtė, įdėmiai stebėjusieji  atlikėjus, pirmą vietą skyrė Džeilandui Matulevičiui (Mažeikiai), antrą – Nikitai Aleksandravičiui (Kuršėnai) ir trečią – Alanui Mačiulevičiui (Šiauliai), diplomu apdovanoti Nikita  Kvik, Michail Kvik…